Zaplanuj zajęcia

aktualności

Pięć złotych medali naszych uczniów!
27 maja 2021

Znakomity występ zanotowali nasi uczniowie podczas Mistrzostw Wielkopolski Szkół LZS w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 26 maja.   Z piętnastoosobowej ekipy aż ośmiu zdobyło medale. Wśród tych ośmiu to aż pięć złotych, dwa srebrne i jeden brązowy.
Na stadionie w Pile brylowali  głównie nasi miotacze, którzy zwyciężali w pchnięciu kulą.
W kategorii Juniora złoto zdobył Damian Rodziak. Kulę o wadze 6kg posłał poza granicę siedemnastu metrów.
 Jego młodszy brat – Karol wygrał konkurs juniorów młodszych.  Kulą pięciokilogramowa pchnął ponad czternaście metrów.
 W konkursie juniorek zwyciężyła z kolei Jolanta Ludwiczak.  Pchała kulą o wadze 4kg i uzyskała wynik ponad dwunastometrowy.
Cała trójka była najlepsza także w rzucie dyskiem. Jednak z racji regulaminu, który dopuszczał start tylko w jednej konkurencji dla naszych uczniów rzut dyskiem był konkurencją pozakonkursową.
Złoty medal w rzucie oszczepem zdobył także uzdolniony pierwszoklasista – Krzysztof Jerzyniak.  W przeciwieństwie do trójki kulomiotów, którzy trenowali przez cały czas zdalnego nauczania w ramach licencjonowanej sekcji UKS Orkan jego wynik to rezultat zdalnego nauczania.
 Piąty złoty medal to sukces Martyny Dubert. Martyna okazała się najlepsza w biegu na 200m.
Dwa srebrne medale to wyczyn Igora Kominka i Kuby Fibnera.  Igor był drugi na 200m, a Kuba w skoku wzwyż.  Brązowy medal zdobył  Maciej Kozłowski w biegu na 800m.
Bardzo dobrze zaprezentowała się także Amelia Słupska w skoku w dal. W trudnych, deszczowych warunkach skoczyła 4 metry sześćdziesiąt centymetrów i tylko wysoki poziom skoku w dal w Pile nie pozwolił jej stanąć na podium.
Na podium jednak Amelia miała okazję zaprezentować. Na otwarcie zawodów odbyła się dekoracja za klasyfikacje drużynowe ubiegłorocznej edycji tych zawodów. Zespół Szkół Rolniczych zajął w nich trzecie miejsce i to za to osiągnięcie Amelia odbiera puchar.
Punktacja za zawody w Pile zostanie podliczona wkrótce i jak można się spodziewać  nasza szkoła będzie na pewno w czołówce, a nie wykluczone, że może spłatać faworytom figla.  Dwa pierwsze miejsca ostatnio były zarezerwowane dla Szkół o profilu Sportowym z Ostrowa i Ostrzeszowa.
 Gratulując najlepszym należy gorąco podziękować pozostałej części ekipy. To uczniowie, którzy na co dzień nie trenują w sekcji, a dodatkowo byli pozbawieni lekcji WF. Uzupełnili jednak skład zespołu do wymaganych piętnastu osób i bez względu na wyniki przyłożyli się istotnie do końcowego sukcesu. Osiągnęli mimo wszystko niezłe wyniki, świadczące, że nie przespali lekcji  zdalnych WF-u.
Brawa dla  tych uczniów:  Wojtek Nawrocki ( kula); Hubert Purcel (200m); Amelia Nowaczyk ( 200m ),  Małgosia Małecka ( skok w dal), Justyna Jankowiak (100m).
Zawody odbywały się przy deszczowej pogodzie, często przerywane ulewami i  z tego powodu trudno podać dokładne rezultaty naszych uczniów. Będą znane dopiero po opracowaniu ich przez organizatora.  Bardzo trudno było także o udane zdjęcia i niestety nie wszystkie wyczyny naszych uczniów udało się uwiecznić.