Home POLA NADZIEI
ŻONKILE

W tym roku szkolnym przystępujemy do akcji "Pola nadziei" organizowanej przez Stowarzyszenie im. Piotra Króla.

Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamia wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.

Wiosną gdy "Pola nadziei" zakwitną będziemy mogli zebrać kwiaty, które zostały zasadzone przez uczniów naszej szkoły i przekazać je Stowarzyszeniu na cele charytatywne.

W ramach akcji odbywać się będą różne konkursy, prowadzone również będą lekcje wychowawcze na temat pomocy osobom chorym.

Koordynatorem szkolnym akcji jest p.Maria Zielińska - Sierpowska we współpracy z p.Joanną Zegar-Nowak i p.Markiem Idaszkiem.

 
W szlachetnym celu. PDF Drukuj Email

Wielokrotnie uczniowie naszej Szkoły udowodnili, że w pomaganiu są jednymi z najlepszych. Apelujemy więc do Was po raz kolejny kochani Wolontariusze oraz nowi kandydaci na Wolontariuszy. W tym roku również nasza Szkoła zaangażuje się w wiosenną akcję POLA NADZIEI, do której zaprosili nas grupa Wolontariacka i Pól Nadziei Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej.

Akcja zbierania datków do puszek planowana jest na sobotę, 28 marca 2015 w okresie kwitnienia żonkili. Ta wspaniała akcja przebiegnie w podobny sposób, jak w roku ubiegłym. Wzorem poprzednich lat zapraszamy Wolontariuszy naszej Szkoły oraz nowe osoby- chętne do pomocy w zbieraniu datków na Hospicjum.

Ostateczny termin zgłoszenia upływa 15 marca 2015. Szczegóły poniżej.

Prosimy Was wszystkich o jak najszybszy kontakt z Paniami koordynującymi akcje Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla - Marią Zielińską – Sierpowską lub Anną Komorowicz, aby zgłosić chęć udziału w wiosennej Akcji. Chętni Wolontariusze powinni przygotować swoje zdjęcie i dostarczyć je do Pań koordynatorek. Zdjęcie może być w na papierze, na pendrive lub przesłane mail`em na adres, który otrzymacie od Pań M. Zielińskiej –Sierpowskiej lub A. Komorowicz. Koordynatorki przekażą Wam też do wypełnienia Ankietę Wolontariusza, porozumienie o współpracy z Wolontariuszme oraz formularz zgody rodziców (dla Wolontariuszy niepełnoletnich). Następnie, zostaną przygotowane identyfikatory dla każdego Wolontariusza. Zgłaszajcie się jak najszybciej. Po zgłoszeniu zostaniecie zaproszeni na spotkanie organizacyjne dla Wolontariuszy, które odbędzie się w przeddzień zbiórki, czyli w piątek 27 marca. Godzinę i miejsce spotkania przedstawią Wam koordynatorki. Wolontariuszem może zostać każdy i Gimnazjalista, i Uczeń Szkoły Średniej. Wystarczy Wasza wola uczestnictwa w zbiórce na ulicach Środy Wlkp. W tegorocznej akcji weźmie udział ok.130. Podobnie, jak w ubiegłym roku. Wolontariusze będą podzieleni na grupy 4-5 osobowe, które będą miały wyznaczone miejsca zbiórki. W każdym zespole jedna wyznaczona osoba będzie odpowiedzialna za puszkę.

Zapraszamy.

 
"Pola Nadziei" - tym razem z III GiB PDF Drukuj Email

Dnia 13 października 2012 roku grupa gimnazjalistów z klasy III B pod opieką pani Marii Zielińskiej-Sierpowskiej wzięła udział w akcji „Pola Nadziei” organizowanej przez Stowarzyszenie im. Piotra Króla. Cała kampania polegała na sadzeniu cebulek żonkili w wyznaczonych miejscach w mieście, aby na wiosnę móc zebrać kwiaty będące symbolem nadziei i walki z chorobą. Dochody z całej akcji przeznaczone zostaną na budowę Hospicjum im. Piotra Króla, a zebrane żonkile zostaną przekazane na cele charytatywne.

Uczniowie naszej szkoły poświęcili to piękne sobotnie przedpołudnie, aby pomóc tym, którzy czekają na placówkę jaką ma być wybudowane hospicjum w Środzie Wlkp. Po posadzeniu cebulek w wyznaczonych miejscach gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć też w dalszych wydarzeniach na Rynku wraz z innymi wolontariuszami ze Środy. Tam mogli podziwiać zabytkowe samochody, motocykle, a także wziąć udział w konkursie z nagrodami, w którym można było wygrać m.in. przejażdżkę samochodem marki Porsche ulicami miasta.

Więcej…
 
Dekoracje świąteczne klasy 1TAK PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym przystąpili do akcji "Pola nadziei" organizowanej przez Stowarzyszenie im. Piotra Króla, ale na tym nie koniec. Uczniowie klasy I klasy Technikum Architektury Krajobrazu wraz z p. Joanną Zegar-Nowak wykonali w ramach zajęć praktycznych dekoracje świąteczne, które zostały przekazane na Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Darczyńcy, którzy wspomogli budowę hospicjum zostali obdarowani naturalnymi świątecznymi dekoracjami.

Dekoracje zostały wykonane z naturalnych materiałów, które można zebrać w lesie, ogrodzie oraz parku.

Więcej…
 
Sadzenie żonkili PDF Drukuj Email

W ramach akcji "Pola nadziei" w dniach 8-13 października uczniowie naszej szkoły zasadzili cebulki żonkila. Zasadziliśmy łącznie 1700 szt. żonkili. Każdy uczeń naszej szkoły miał okazję samodzielnie posadzić cebulkę. Poniżej fotorelacja.

 

Więcej…
 
"Zasadźmy nadzieję" PDF Drukuj Email

W tym roku szkolnym przystępujemy do akcji "Pola nadziei" organizowanej przez Stowarzyszenie im. Piotra Króla.

W ramach akcji w dniach 8-13 października każdy uczeń naszej szkoły zasadzi cebulę żonkila. Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamia wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.

Wiosną gdy "Pola nadziei" zakwitną będziemy mogli zebrać te kwiaty i przekazać Stowarzyszeniu na cele charytatywne. W ramach akcji odbywać się będą różne konkursy, prowadzone również będą lekcje wychowawcze na temat pomocy osobom chorym. Koordynatorem szkolnym akcji jest p. Maria Zielińska - Sierpowska we współpracy z p. Joanną Zegar-Nowak i p. Markiem Idaszkiem.