Home LO, T wojskowe
wojsko


Zajęcia praktyczne w Jednostce wojskowej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 15 maja 2018 19:23

W ostatnich dniach kwietnia klasy wojskowe udały się na praktykę do Jednostki Wojskowej w Śremie tj. 6 Batalionu Chemiczny Sił Powietrznych.

Z wspomniana Jednostka nasza szkoła współpracuje od kilku lat, a najlepszą informacją jest to, że kilku naszych absolwentów służy dziś we wspomnianej Jednostce.

Podczas zajęć realizowana była następująca tematyka:

  • BRDM, opancerzony pojazd rozpoznawczy skażeń chemicznych i promieniotwórczych. Zapoznanie z pojazdem, zadaniami i służbą na tym pojeździe.
  • Sprzęt do rozpoznawania skażeń, będący na wyposażeniu Batalionu.
  • Zakładanie maski przeciwgazowej MP 6 oraz oraz OP – 1. I tutaj czas grał ważna rolę…
Więcej…
 
Udział naszych klas wojskowych w uroczystościach w Jednostce Wojskowej w Śremie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 15 maja 2018 19:17

W dniu 6 kwietnia 2018 roku w 6. batalionie chemicznym SP odbyły się uroczystości związane z 7 rocznicą powstania batalionu.

Nasza szkoła z racji współpracy z Jednostka została zaproszona na wspomniane uroczystości!

Na początku uroczystości w Kościele Garnizonowym  odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji żołnierzy i pracowników batalionu. Kolejnym punktem obchodów był uroczysty apel na placu apelowym z udziałem żołnierzy, zaproszonych gości oraz uczniów klas wojskowych. Była to okazja do podsumowania dotychczasowych działań, podziękowań za codzienną pracę i służbę.

Poprawiony: wtorek, 15 maja 2018 19:19
Więcej…
 
Szkolimy młodszych kolegów! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 15 maja 2018 19:10

W połowie kwietnia uczniowie klas wojskowych udali się do SP 3 za zajęcia podczas których przypomnieliśmy historię Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919 a także omówiliśmy i praktycznie zapoznaliśmy z szeroko rozumiana obronnością.

Chęć dzieci do zdobywania nowej wiedzy jest ogromna, co tylko może odpowiednio procentować w przyszłości.

Więcej…
 
Aktywna wiosna naszej młodzieży. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 09 maja 2018 21:04

Kwiecień to kolejny miesiąc aktywnie spędzany przez uczniów klas wojskowych, członków Związku Strzeleckiego ,,Strzelec" RP. Ale po kolei:

5 kwietnia, czwartek, spędziliśmy w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań - Krzesiny na zajęciach z Manewrową Kompanią Ochrony. W tym wypadku szkolenie praktyczne dotyczyło takich zagadnień jak: budowa i ,,praca" na broni, maskowanie, pierwsza pomoc, działanie w ,,sytuacjach zwiększonego ryzyka". Tematy, które podczas służby na lotniskach są obecne.
6 kwietnia, piątek, udaliśmy się do Śremu na uroczystości z okazji 7 rocznicy powstania 6. bchem SP. W tym dniu można było zapoznać się z Jednostką Wojskową. Nasza Delegacja złożyła gratulacje Dowódcy Jednostki - ppłk Bogusławowi Marek.
10 kwietnia, wtorek, pomagaliśmy w uroczystościach 78. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. O takich wydarzeniach trzeba pamiętać i nasza młodzież pamięta!!!
Na II połowę kwietnia i maj planujemy dalsze szkolenia, także w tym wypadku pieczę nad nami będą mieć fachowcy z najwyższej półki..., ale o tym napiszemy w odpowiednim czasie!

Więcej…
 
14 kwietnia, dzień otwarty naszej szkoły. Ciekawe spotkania i zajęcia umundurowanej młodzieży. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 09 maja 2018 20:56

Sobota 14 kwietnia była bardzo ciekawa dla miłośników wojskowości. I tak:

  • WKU Poznań w ramach współpracy z naszą szkołą przygotowało punkt promocyjny gdzie wszyscy chętni mogli porozmawiać o swoich planach związanych z Wojskiem. Do tego udzielano informacje o tworzonej w Wielkopolsce formacji: Wojska Obrony Terytorialnej.
  • 31 Baza Lotnictwa Taktycznego oddelegowała do naszej szkoły swoich ludzi - żołnierzy z Grupy Obsługi Technicznej (służba wysokościowo – ratownicza) Panowie zaprezentowali wyposażenie ratunkowe pilota F-16 oraz zapoznali młodych uczestników zamierzenia ze specyfiką służby w Siłach Powietrznych. Dla części osób była to również możliwość bliższego zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym przez pilotów „Jastrzębi”, za który na co dzień wybrani żołnierze GOT odpowiadają i ten sprzęt obsługują. A to wszystko w ramach wzajemnej współpracy naszych instytucji.
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5