Home Dyskusyjny Klub Filmowy
DKF

 

 DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY działa w naszej szkole od 3 lat pod opieką zespołu nauczycieli w składzie: K. Kaczor, A.Jasińska, J. Michalak, E.Zawielak, A. Stachowiak, B. Zalesinska.

Kółko filmowe rozpoczęło działalność w październiku 2007r. po nawiązaniu współpracy z poznańskim kinem MUZA.

 Realizujemy program edukacji filmowej uczestnicząc w seansach i prelekcjach cyklu „ERA. NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ”.

W latach ubiegłych młodzież uczestniczyła w programach „ Kino współczesne” oraz „Trudne tematy” raz w miesiącu w kinie Muza, a w bieżącym roku szkolnym wspieramy działalność średzkiego kina Baszta w czwartkowych seansach DKF.

Edukacja filmowa jest niezbędnym elementem uczestnictwa we współczesnej kulturze i pozwala oceniać najbardziej palące problemy naszego świata. W poznawaniu prawdy o otaczającej nas rzeczywistości pomogły nam m. in. następujące filmy, które obejrzeliśmy razem z uczniami:

  1. HOTEL RUANDA reż. T. George (8.10.07r.)
  2. JABŁKA ADAMA reż. A. Jansen (6.11.07r.)
  3. VOLVER P.Almodovara (24.01.08r.)
  4. WIATR BUSZUJĄCY W JĘCZMIENIU reż. K.Loach (19.02.08r.)
  5. JUNO reż. J. Retman  (20.10.08r.)

    

Działalność szkolnego DKF pozwala na poszerzanie oferty edukacyjnej i umożliwia rozwijanie zainteresowań uczniów. Oglądanie filmów wartościowych artystycznie, poznawanie filmowej klasyki, dyskutowanie o niej z nauczycielami , koleżankami i kolegami poszerza spojrzenie na świat i ludzi. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROGRAMIE !!

 

Poniżej lista artykułów z roku szkolnego 2010/2011.

 

 


   Wyświetl: 
# Tytuł artykułu Odsłony